Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 8
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Pro kupující

Důležité informace pro kupující

Uvažujte o koupi bytu, domu, chaty nebo jiné nemovitosti? Máte zkušenosti, jak vše udělat a jste připraveni na všechny situace, se kterými se můžete při koupi setkat?

1. Jak jsem, nebo jsme připraveni financovat zamýšlenou koupi?

Když můžeme financovat kupovanou nemovitost z vlastních prostředků, tak jde o jednoduchý proces. Pokud ovšem nemáme potřebné finanční prostředky k dispozici, je dobré zjistit, jestli máme možnost si peníze nějakým způsobem vypůjčit. V případě, že budeme koupi nemovitosti financovat pomocí hypotéky, určitě vám doporučíme probrat vše nezávazně s naším finančním specialistou. Na schůzce ohledně možných způsobů financování se od našeho finančního specialisty dozvíte, jaké máte možnosti hypotečních úvěrů, úvěrů ze stavebního spoření nebo jiného typu úvěru. Následně si můžete zvolit variantu od banky, jejíž nabídka bude nejlépe vyhovovat vašim představám.
 

2. Jak si máme vybrat správnou nemovitost z nabídky na trhu?

V okamžiku kdy si začneme vybírat na trhu nemovitost, kterou bychom rádi koupili, tak bychom si měli určit několik základních kritérií a parametrů tak, aby kupovaná nemovitost vyhovovala co nejlépe našim představám. Současně bychom měli mít na zřeteli reálnost naší představy a způsob hledání naší vysněné nemovitosti, s čímž vám ochotně sedm dní v týdnu pomůžou naši realitní specialisté. 
 

3. Seznámení se s jednotlivými úkony při koupi

Každý z nás by se měl důkladně seznámit se všemi nezbytnými úkony, které bude muset učinit, než bude svoji budoucí nemovitost kupovat. Sem patří, mimo výše popsaného určení způsobu financování, jednání s realitními kancelářemi nebo přímo majiteli nemovitostí, důsledky a závaznost učiněných jednání, sjednání smluvních podmínek, termín pro zaplacení daně z nabytí aj., s čímž vám naši realitní specialisté ochotně poradí.
 

4. Sestavení plánu, jak najít vhodnou nemovitost

Náš realitní specialista s vámi probere veškerá úskalí a navrhne postup při hledání a výběru hledané nemovitosti. Společně s vámi sestaví plán, jak nejlépe takovou nemovitost najít a vyvarovat se případných chyb a rizik. Také vás seznámí se všemi kroky při koupi nemovitostí a po ní. Především však s tím, na co si dát pozor, aby se vámi plánovaná koupě nezměnila v „noční můru“ a trápení.
 

5. Vlastní hledání nemovitosti

Začneme pro vás hledat ideální nemovitost přesně podle vaší představy, která co nejvíce vyhovuje společně stanoveným kritériím. Požadovanou nemovitost pro vás vyhledáme z vlastních zdrojů nebo vám pomůžeme s výběrem i jednáním s jinou realitní kanceláří, která má nemovitost požadovaných parametrů v nabídce.


6. Postup po vyhledání vyhovující nemovitosti, smlouvy a jejich plnění

Zde vám poradíme, jak správně vyjednat podmínky kupních smluv nebo převodních smluv, nastavit termíny jednotlivých úkonů a plnění tak, aby byly tyto věci vyvážené a splnitelné. Poté vám necháme připravit smluvní dokumentaci podle sjednaných podmínek advokátní kanceláří, která následně sleduje dohodnuté plnění a dohlíží na bezpečné uvolnění peněz prodávajícím. Podobně vám poradíme, jak správně postupovat při převodech členských podílů v bytových družstvech.
 

7. Jednání po koupi

Tady vám pomůžeme s fyzickým přebráním koupené nemovitosti, včetně z toho plynoucích úkonů, přehlášení médií, zaplacení daně z nabytí nemovitých věcí, tak, abyste mohli celým procesem koupě projít téměř bez starostí.