Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 8
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Pro prodávající

Důležité informace pro prodávající

Pokud přemýšlíte o prodeji nemovitosti nebo jste se pro prodej už rozhodli, je před vámi několik důležitých rozhodnutí. S většinou z nich vám dokážeme poradit a pomoci. Získejte přehled o tom, co všechno bude zapotřebí udělat, než celý proces doběhne do zdárného konce.

1. Vytvoříme efektivní strategii prodeje 

Přemýšlíte, že prodáte svoji  nemovitost?  Co je pro vás důležitější, rychlost prodeje nebo dosažená cena? Jestliže prodáváte nemovitost ve spoluvlastnictví, mají ostatní spoluvlastníci na proces prodeje stejný názor? Víte, že špatně zvolený prodejní plán pro vás může mít neblahé důsledky? Domluvte si nezávaznou schůzku s našimi realitními specialisty, kteří vám pomohou stanovit takový prodejní plán, abyste se vyvarovali chyb, které vám mohou přidat zbytečné starosti nebo vás připravit o peníze.
 

2. Příprava nemovitosti k prodeji

Než budeme moci Vaši nemovitost někomu nabídnout, měli byste ji na prodej důkladně připravit, aby se co nejvíce zvýšila její atraktivita. Nemovitost by měla působit čistě a neosobně, aby zájemcům o koupi umožnila vlastní představy o budoucím využití a zařízení. Některé úpravy má smysl dělat, některé ne a právě v tom vám naši specialisté budou oporou. Už před focením a natáčením vám poradí, co je potřeba změnit, udělat nebo doplnit, aby se o koupi přihlásilo co nejvíce zájemců. Špatně nafocená nemovitost těžko zaujme případné zájemce. Tomu předejdeme odborným zpracováním a prezentací vaší zakázky.
 

3. Propagace Vašich nemovitostí

Naším dalším úkolem je zajistit, aby se o nabídce vašich nemovitostí dozvědělo co nejvíce lidí. Proto vynakládáme nemalé finanční prostředky na inzerci prostřednictvím specializovaných realitních serverů a portálů. V našem portfoliu jich máme více než 150 a volíme je podle typu nemovitosti, lokality a dalších parametrů. Navíc inzerujeme také ve vybraných tištěných a digitálních médiích a na zřetelně označených vývěskách. Obvykle také označujeme nemovitosti reklamním bannerem. Tím dosáhneme oslovení maximálního počtu zájemců o prohlídku vašich nemovitostí.


4. Organizace prohlídek se zájemci

Díky kvalitní prezentaci nemovitosti se začnou hlásit zájemci na prohlídku. Před prohlídkou zjišťujeme, zda je zájemce dostatečně bonitní. Dále zkoumáme, jestli inzerovaná nabídka splňuje představy a požadavky zájemce. Cílem je domluvit prohlídky jen se skutečnými zájemci, abychom šetřili čas všech zúčastněných stran. Náš specialista se vždy účastní prohlídky vaší nemovitosti se zájemci, provádí je a zodpovídá jejich dotazy. Také následně organizuje další kroky potřebné pro zdárné dokončení koupě nemovitostí. Sem patří dohoda na způsobu a termínech financování, podmínkách kupní nebo jiné realizační smlouvy, předání nemovitostí, aj.. Víme, že nezkušenost a nepřipravenost může ovlivnit úspěch prodeje. 


5. Rezervace nemovitostí

V okamžiku, kdy najdeme a společně vybereme zájemce o vaši nemovitost, uzavřeme s ním tzv. rezervační smlouvu, ve které kupující vyjadřuje svůj vážný zájem o koupi a potvrzuje kupní cenu. Dále se doplňují stanovené lhůty a specifikují další podmínky. Vše se stanovuje tak, aby mohl být obchod s nemovitostí úspěšně dokončen.


6. Pověřená advokátní kancelář zajistí kompletní právní servis

Jedním z nejdůležitějších kroků k úspěšnému obchodu s nemovitostí je kvalitní smlouva. Přípravě realizačních smluv věnujeme velkou péči, proto dbáme na to, aby se jasně dohodly všechny podmínky a nastavila se vyváženost smluv.  V tomto směru neponecháváme nic náhodě a úzce spolupracujeme s renomovanou advokátní kanceláří, která připraví všechny smlouvy související s převodem vašich nemovitostí. Také zajistí dohled nad bezpečným převodem peněz od kupujícího na váš účet.


7. Předání nemovitosti a poprodejní servis

Zpracujeme předávací protokol, na jehož základě předáte kupujícímu nemovitost do užívání.
Pomůžeme Vám také s přepisy odběrných míst plynu a elektřiny, případně přepisem na bytovém družstvu.


A to není vše. Každý z uvedených bodů se dá vyřešit obvykle více, než jedním způsobem. Proto jsme připraveni Vám pomoci, stačí jen zavolat nebo napsat :-) 

makléři Reality Sedmička

Pokud přemýšlíte o prodeji nemovitosti nebo jste se pro prodej už rozhodli, je před vámi několik důležitých rozhodnutí. S většinou z nich vám dokážeme poradit a pomoci. Získejte přehled o tom, co všechno bude zapotřebí udělat, než celý proces doběhne do zdárného konce.