loader

Prodej, Rodinné domy, 151m² - Vír

Vír 27

Prodej, Rodinné domy, 151m² - Vír

Chcete vlatsnit malebný poloroubený rodinný dům jako z pohádky k trvalému bydlení nebo k rekreaci? Přesně takový pro vás máme. Dům najdete obci Vír, která je rozložena v údolí podél toku řeky Svratky, které je ze dvou stran obklopeno strmými svahy, ze severní strany přehradní nádrží a pouze jižní strana údolí je otevřená a klesá níže k Brnu. V údolí Svratky i jeho širším okolí tak vznikly hlavně zásluhou členitého reliéfu mimořádně působivé krajinné scenérie, které byly hlavním motivem k vyhlášení rozsáhlého přírodního parku Svratecká hornatina. K jeho turistické atraktivitě a přírodní pestrosti přispívá i množství skalních útvarů, suťovisek a kamenných moří na příkrých údolních svazích Svratky a jejích přítoků. Obec s dobrou občanskou vybaveností vám poskytne také kulturní, sportovní a rekreační zázemí pro celou rodinu v letních i zimních měsících.
Jde o samostatně stojící poloroubenou stavbu (menší část kamenná) o celkové užitné ploše cca 150 m2, která prošla v minulých letech postupně citlivou celkovou rekonstrukcí s ohledem na ráz stavby (dále v r. 2017 přetmelení roubené části domu, v r. 2019 kompletní nátěr střechy, v r. 2018 dostavěna zastřešená pergola a sauna) s ohledem na ráz stavby - nemovitá kulturní památka.
V prvním nadzemním podlaží se nachází zádveří, chodba, obývací pokoj s kuchyňským koutem, kachlovými kamny, ložnice s krbem, šatna, spížka, koupelna s vanou a WC. V patře jsou dvě samostatné ložnice, koupelna, WC, technická místnost s plynovým kotlem a malá půdička.
V samostaně stojící hospodářské budově je prostorná garáž a sauna, v podkroví skladovací prostory. Na slunné udržované zahradě ještě stojí zastřešená pergola před níž je venkovní krb. Roubenka je zajímavě řešena a poskytne dostatek prostoru pro všechny členy vaší rodiny. Mimo garáž lze parkovat přímo před domem v prostoru mezi plotem a místní silnicí.
Dům má jímku, je napojen na vodu, elektřinu i plyn. Vytápění domu je řešeno plynovým kotlem s přitápěním dřevem v kamnech nebo krbu dle potřeby. PENB zatím nebyl dodán, proto uvádíme třídu G. Dům je ve výborném stavu a je vhodný k okamžitému nastěhování. V případě zájmu o prohlídku se na nás neváhejte obrátit, věříme, že budete domem nadšeni.

Cena:6 300 000 Kč (prodáno)
Evidenční číslo:00418
KategorieRodinné domy
LokalitaVír 27
OkresŽďár nad Sázavou
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná150 m²
Plocha pozemku447 m²
Počet podlaží2
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
GarážAno
Počet garáží1
Počet objektů2
KomunikaceDlážděná
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
PlynPlynovod
OdpadJímka
TopeníÚstřední plynové

Soubory ke stažení

Nemovitost na mapě

Mgr. Ladislav Fajmon, MBA

Prodávající makléř

Mgr. Ladislav Fajmon, MBA
+420 603 539 525
[email protected]